مجله فلسفه

انجمن علمی فلسفه دانشگاه تربیت مدرس

مجله فلسفه

انجمن علمی فلسفه دانشگاه تربیت مدرس

En

دبیر: سینا سالاری خرم

اعضای شورای مرکزی: سیاوش احمد‌زاده، جاوید جعفری، محمد شریعتی، مجید شمس‌آبادی،  کسری فارسیان، حامد مرتضوی

 

انجمن علمی فلسفه در تابستان 1393 تاسیس شد. علی‎رغم سابقه نه چندان زیاد انجمن، بخشی از فعالیت­های فعلی گروه فلسفه با همکاری انجمن پیگیری و اجرا می­شود و همچنین اجرای برنامه­های مستقلی به عهدۀ این انجمن است. از جمله فعالیت­های اصلی انجمن علمی (با همکاری گروه فلسفه) «همایش دانشجویی فلسفه» است که در آبان 1397، همزمان با روز جهانی فلسفه، پنجمین دورۀ آن برگزار خواهد شد. طی این سال­ها، دانشجویان فلسفه از نقاط مختلف کشور با این همایش آشنا شده­ و در آن شرکت کرده­اند. برنامۀ دیگر «گفتارهای ابنسینا» است که در زمستان 1394 نخستین دورة آن برگزار شد و سومین دورۀ آن در زمستان 1396. از دیگر فعالیت­ها سمینارهای دوهفتگی فارسی و  انگلیسی است که در طول سال تحصیلی جریان داشته و میزبان اساتید و دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی از دانشگاه­های مختلف بوده است. از مهم‎ترین برنامه‎های پیش‎ روی انجمن همکاری با انجمن علمی‎های سایر گروه‎های فلسفه و همچنین برگزاری همایش‎های بین‎المللی است.

وبسایت انجمن علمی با عنوان «مجلۀ فلسفه» از زمستان 1395 با آدرسjphil.ir در دسترس است. در این سایت برنامه­های پیش­رو اطلاع­رسانی می‎شود و ماحصل برنامه­ها (در قالب تصویر، متن و یا صوت) در اختیار مخاطبان قرار می­گیرد. همچنین برنامه‎های ما در کانال تلگرامی انجمن به آدرس https://t.me/tmuphil مرتباً اطلاع رسانی می‎شود.

نشریة این انجمن «مجلۀ فلسفه» نام دارد که پیش­شمارۀ آن به مناسبت سومین دورۀ همایش دانشجویی فلسفه (آبان 1394) و شمارۀ نخست آن در بهار 1395 منتشر شد. این نشریه از مقالات دانشجویان و مطالب آموزشی اساتید فلسفه استقبال می‎کند و به صورت دوفصل­نامه منتشر خواهد شد.

اعضای انجمن علمی تا کنون با مشورت و نظارت دکتر داود حسینی و با کمک سایر اساتید و دانشجویان گروه در برگزاری برنامه­های انجمن مشارکت داشتند. انجمن علمی فلسفۀ تربیت مدرس مشتاقانه در پی ارتباط با دانشجویان و علاقه­مندان فلسفه و رشته­های مرتبط است.

ارتباط با دبیر انجمن علمی فلسفه:

tmu.philosophy@gmail.com

آدرس:تهران ـ جلال آل احمد ـ پل نصر ـ دانشگاه تربیت مدرس ـ دانشکده علوم انسانی
شماره تماس: 09158226538
ایمیل: tmu.philosophy@gmail.com