گفتارهای ابن‌سینا

photo_2016-03-01_08-32-28

گروه و انجمن علمی فلسفه دانشگاه تربیت مدرس در اسفند ۱۳۹۴ نخستین دورة «گفتارهای ابن‌سینا» را برگزار خواهند کرد. امیدواریم این سلسله سخنران‌¬های سالانه ادامه پیدا کنند و هر سال میزبان یک سخنران و گروهی از اساتید مدعو به عنوان ناظر و ناقد باشیم. 

i

«گفتارهای ابن‌سینا» در ۴-۶ جلسه سخنرانی برگزار می‌شود و به غیر از سخنران و اساتید حاضر، میزبان گروهی از دانشجویان علاقه‌مند نیز خواهد بود. برگزارکنندگان می‌کوشند گروه محدودی از دانشجویان را گزینش و ثبت نام کنند و از این طریق به کیفیت جلسات بیفزایند. افتخار داریم

iبی

۱۳۹۴

در نخستین دورة «گفتارهای ابن‌سینا» با عنوان «نگاهی از منظر معرفت‌شناسی معاصر به تعاريف معرفت در سنت اسلامی» میزبان دکتر رضا اکبری استاد دانشگاه امام صادق (ع) باشیم. برای اطلاعات بیشتر درباره نخستین دوره «گفتارهای ابن سینا» (۱۳۹۴) اینجا کلیک کنید.

i

۱۳۹۵

در دومین دوره «گفتارهای ابن سینا» با عنوان «در باب مدخل شفاء» میزبان دکتر اسدالله فلاحی (موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران) هستیم. برای اطلاعات بیشتر درباره دومین دوره «گفتارهای ابن سینا» (۱۳۹۵) اینجا کلیک کنید

۱۳۹۶

خرسندیم به اطلاع برسانیم گروه و انجمن علمی فلسفه دانشگاه تربیت مدرس سومین دوره از «گفتارهای ابن‎سینا» را برگزار می‎کند. مفتخریم امسال میزبان دکتر داود حسینی از دانشگاه تربیت مدرس با موضوع «جدال بر سر هستی؛ وجود در فلسفه صدرا» باشیم. برای اطلاعات بیشتر درباره سومین دوره «گفتارهای ابن سینا» (۱۳۹۶) اینجا کلیک کنید.